תזונה טבעית בגיל המעבר

לעבוד עם הגוף והטבע

תזונה טבעית בגיל המעבר

תוכן עניינים

הפלא ההורמונלי: כיצד תזונה טבעית יכולה לשפר את האיזון ההורמונלי בגיל המעבר

בעשורים האחרונים, רבות מאיתנו נתקלו בטיפולים ובהתמודדויות שלא היו מתבצעים בדורות הקודמים לנו. גיל המעבר, אותו חוו רוב הנשים בין הגילאים 45 ל-55, הוא תקופה בה הגוף חווה שינויים הורמונליים המובילים לסיומה של הפוריות. עם זאת, לא כל התסמינים הם בלתי נמנעים, ותזונה מאוזנת וטבעית יכולה להקל עליהם ואף למונעם.

מזונות ומינרלים שיכולים להקל

  • אגוזים וזרעים: מקורות טבעיים לאומגה 3, השפעתם על ההורמונים היא מרכזית. בעיקר אגוזי מלך, חמנייה ופשתן הם גם מקור טבעי לאסטרוגנים הטבעיים שיכולים לעזור לאזן את ההורמונים שלך.

  • פיטו-אסטרוגנים: נמצאים במזונות כמו השיטקה, אפונה, וקקאו, ויכולים לסייע לאזן את רמות האסטרוגן בגוף.

  • סויה: הסויה מכילה פיטו-אסטרוגנים המזינים את הגוף באסטרוגן ועשויים לעזור בהקלה על התסמינים המשנים הורמונלית.

האיזון הנכון

אף שהמזונות הנ”ל יכולים להקל על התסמינים, חשוב לשים לב לאיזון נכון בין כל המרכיבים הטבעיים. לדוג’, יתרה של פיטו-אסטרוגנים יכולה לגרום להשפעה הפוכה.

עצמאות בונה: מזונות לבניית עצם ומניעת אוסטיאופורוזיס בגיל המעבר

גיל המעבר הוא גם התקופה בה רבות מאיתנו נתקלות בסיכון מוגבר לדילול השלד. האוסטיאופורוזיס, שהיא מחלה מתקדמת המובילה לדילול העצמות, יכולה להפוך את השלד לפגיע יותר לפציעות ושברים. אבל הבשורה הטובה היא שניתן לתמוך בבניית עצם ולמנוע את התקדמות המחלה באמצעות תזונה ממוקדת.

הכלכלה של הקלציום: הקלציום הוא אחד המינרלים החיוניים לבניית ותחזוקת העצמות. חלב ומוצריו הם מקורות מעולים לקלציום, אך גם ירקות ירוקים כגון כרוב וברוקולי, וגם דגים כמו סרדינים וסלמון, הם מקורות טבעיים נהדרים.

ויטמין D – השותף הבלתי נפרד: ויטמין D הוא הקטליזטור שמאפשר לקלציום להיטמע לתוך העצמות. ניתן למצוא אותו בדגים שומניים, בזרעי פשתן, בביצים, וכמובן בשמש הטבעית.

מגנזיום – השחקן הגדול בכל הסיפור: המגנזיום משחק תפקיד קרדינלי בבניית ותחזוקת העצמות. יש לו גם פונקציה בתהליכים ביוכימיים רבים בגוף. מקורות טבעיים למגנזיום כוללים אגוזים, זרעים, בוטנים, וגם ירקות ירוקים.

סיליקון – הפריטם הבא: חומר זה, שפחות מוכר לרוב, משחק גם הוא תפקיד בהקניית גובה צפיפות עצם. מזונות כמו שומשום, ברוקולי, וכמובן הדגנים, הסובין ופולי הסויה הם מקורות מעולים לסיליקון.

גיל המעבר הוא זמן בו הגוף מתמודד עם שינויים הורמונליים רבים, אך הוא גם הזמן להתחזק ולקבל את המזונות הנכונים שיסייעו לנו לשמר את העצמות שלנו בריאות, חזקות ויציבות. לכן נודעת חשיבות רבה לתזונה טבעית בגיל המעבר.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button