עודף משקל בהריון

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

תזונה מאוזנת לאשה המתחילה את ההריון עם עודף משקל: שמירה על בריאות האם והתינוק

ברוכה הבאה למסע ההריון, תקופה שבה הגוף עובר שינויים רבים, והבריאות הגופנית והנפשית של האם היא מרכז העניין. עבור נשים המתחילות את ההריון עם עודף משקל, ישנם אתגרים מסוימים שחשוב לזהות ולהתמודד איתם באופן מודע.

הבנת הסיכונים עודף משקל בהריון:  עודף משקל בהריון יכול להביא לסיכונים מסוימים יון, כולל סכנת סוכרת הריון, לחצי דם גבוהים וסיכונים נוספים לבריאות התינוק. עם זאת, באמצעות תזונה מאוזנת והימנעות מתוספי תזונה לא מתאימים, ניתן למזער את הסיכונים אלה.

מגבלות והמלצות תזונתיות

  • שמירה על אינטק קלורי מאוזן: לא כדאי לבצע דיאטות קיצוניות בזמן ההריון, אך חשוב לשמור על אינטק קלורי המתאים לצרכים שלך ושל התינוק.

  • צריכת חלבונים: החלבון חיוני לבניית רקמות חדשות ותפקוד תקין של הגוף. בחרי במקורות חלבון בריאים כמו בשר עוף ללא עור, דגים, וקטניות.

  • ויטמינים ומינרלים: ויטמין D, סידן וברזל  חיוניים להריון בריא. בדקי אם יש צורך בתוספים תזונתיים בהתאם להמלצת הרופא.

  • מינימום משקאות מוגברי סוכר: הימנעי ממשקאות עם סוכר מוסף, הם יכולים להוסיף קלוריות מיותרות ולהגביר את הסיכון לסוכרת הריון.

התמודדות פסיכולוגית עם עודף משקל בהריון: אתגרים וכלים להתמודדות

הריון הוא תקופה של שינויים פיזיים ונפשיים, אך כאשר ישנה התחושה של בעיות משקל, התקופה יכולה להפוך לפחות נעימה ומאתגרת יותר. ההתמודדות עם האתגרים הנפשיים הנובעים מהתחושה של עודף משקל בהריון אינה תהליך פשוט, אך באמצעות הכלים הנכונים, ניתן לשלוט בתחושות וברגשות.

הבנת האתגרים הנפשיים

הריון מצריך התאזנות רגשית. התחושה של בעיות משקל יכולה להוביל לדאגה מוגברת לגבי בריאות האם והתינוק, לחוויות של אי-נוחות גופנית, ואף לפגיעה בתדמית העצמית.

כלים להתמודדות

  • דיאלוג פתוח עם הרופא: בקשי הרופא להסביר ולהדגיש את החשיבות של המשקל הנכון  בהריון, ואיך ניתן להגיע אליו באופן בריא.

  • הגברת התודעה לרגשות: יישום טכניקות מיינדפולנס (תרגול התודעה) יכול לעזור בזיהוי והתמודדות עם רגשות ומחשבות לחוצות.

  • יצירת קהילה תומכת: חיפוש אחר קבוצות תמיכה או פורומים בנושא יכול לעזור להרגיש פחות לבד.

  • טיפול פסיכולוגי: במקרה של קושי מוגבר בהתמודדות, ייעוץ פסיכולוגי יכול להציע כלים נוספים להתמודדות.

  • אימון התפתחות אישית: טכניקות התמודדות ואימון אישי יכולים לעזור בבניית ביטחון עצמי ובהתמודדות עם אתגרים הנובעים מהתחושה של בעיות משקל בהריון.

חשוב לזכור שההריון הוא תקופה מוגבלת בזמן, והתמודדות עם האתגרים הנפשיים שהוא מצריך מצריכה גמישות, סבלנות ותמיכה. כאשר את משקיעה בבריאותך הנפשית, את גם משקיעה בבריאותך הגופנית ובבריאותו של התינוק שאת מצפה לו.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button