סטרס כרוני טיפול

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

מהו סטרס כרוני?

סטרס כרוני מתייחס לתחושת מתח ממושכת ומתמדת שעלולה להשפיע לרעה על בריאותו של אדם. זוהי יותר מסתם תחושת לחץ רגעית ומתעלה על תגובת הלחץ הרגילה למכשולים בחיי היומיום. בניגוד למתח אקוטי, הנובע מאירועים פתאומיים ונפתר כאשר המצב נגמר, מתח כרוני מתמשך, והופך את חייו למצב ממושך של כוננות גבוהה. זוהי צורה חמורה של מתח שאם מתמשך, עלול להוביל לסיבוכים בריאותיים שונים.

מה גורם לסטרס כרוני?

הגורמים לסטרס כרוני מגוונים ומורכבים. הם יכולים להיות סביבתיים, כגון עוני, סביבות רועשות או מחלות כרוניות. סיבות בין אישיות יכולות לכלול מערכות יחסים פוגעניות או מערכות יחסים קשות מתמשכות בבית או בעבודה. מבחינה פסיכולוגית, תכונות אישיות כמו פרפקציוניזם או פסימיות עלולות לגרום גם הם ללחץ כרוני. אירועי חיים גדולים, אפילו חיוביים כמו נישואים או קידום, יכולים גם הם לגרום ללחץ כרוני אם הם מובילים לשינויים משמעותיים בחיים.

מהם התסמינים של סטרס כרוני?

סטרס כרוני מתבטא במגוון תסמינים המשפיעים על הבריאות הפיזית, הרגשית והקוגניטיבית של האדם. פיזית, אנשים עשויים לחוות כאבי ראש, מתח שרירים, עייפות, בעיות שינה או בעיות עיכול. תסמינים רגשיים יכולים לכלול תחושות של חרדה, אי שקט, דיכאון או עצבנות. תסמינים קוגניטיביים עשויים לכלול בעיות מיקוד, שכחה, חוסר החלטיות או דאגה מתמדת. מתח כרוני יכול גם להשפיע על התנהגות, מה שמוביל לשינויים בתיאבון, דחיינות, שימוש מוגבר באלכוהול, טבק או סמים אחרים והימנעות מאינטראקציות חברתיות.

דרכי טיפול בסטרס כרוני בעזרת נטורופתיה

כאשר מדובר על סטרס כרוני טיפול נטורופתי מספק מספר גישות הוליסטית להחלמה והשתחררות מהמתח.

טיפול בסטרס כרוני בעזרת תזונה מומלץ לרוב בשילוב עשירה במזון מלא, במיוחד פירות, ירקות, חלבונים רזים ופחמימות מורכבות. רכיבי תזונה מסוימים, כמו חומצות שומן אומגה 3 וויטמינים מקבוצת B, נמצאו כמפחיתים את רמות הלחץ.

פעילות גופנית היא משכך מתחים טבעי. הספורט משחרר אנדורפינים, מרים את המצב רוח הטבעי של הגוף, ומקדם שינה טובה יותר. ניתן לשלב גם יוגה, טאי צ’י או צ’יגונג, המשלבים תנועה עם מדיטציית מיינדפולנס, ומוסיפים מרכיב נוסף להורדת מתחים.

תרופות צמחיות והומאופתיות משמשות בדרך כלל גם בנטורופתיה לטיפול במתח. לצמחים כמו ולריאן, קמומיל ולבנדר יש תכונות מרגיעות, בעוד שתרופות הומיאופתיות יכולות להיות מותאמות לתסמיני הלחץ הספציפיים של אנשים.

טיפולי גוף-נפש כגון מיינדפולנס, מדיטציה ותרגילי נשימה עמוקה יכולים לנהל ביעילות מתח כרוני. הם עוזרים להביא את הנפש והגוף למצב של רגיעה, לשבור את מעגל תגובות הלחץ הכרוניות.

לסיכום, במצבי סטרס כרוני טיפול נטורופתי ושינויים באורח החיים כמו תעדוף שינה, שמירה על קשרים חברתיים, הצבת יעדים ריאליים ותרגול טיפול עצמי יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על ניהול מתח כרוני.

כמו שהבנתם, אם אתם סובלים מסטרס כרוני טיפול נטורופתי יכול להועיל מאוד. אני מזמינה אתכם למלא פרטים בטופס צור הקשר באתר ואני אחזור אליכם בהקדם עם מידע נוסף על מגוון הטיפולים שאני מציעה.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button