ירידה במשקל ללא דיאטה

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

תזונה וסוכרת: מעבר ממזון מעובד למזון שלם וטבעי

בעידן שבו אנו חיים, המזון המעובד הפך לחלק בלתי נפרד מהתזונה של רבים מאיתנו. אבל האם אנחנו באמת יודעים מה הוא עושה לרמות הסוכר בדם שלנו? וכיצד הוא משפיע על פעולת האינסולין בגוף? במאמר זה נצלול לגילוי הקשרים בין סוגי המזון לבריאותנו.

ההשפעה של פחמימות מהירות על התפרקות על רמות הסוכר

כאשר אנו אוכלים מזונות המכילים פחמימות מהירות התפרקות, כמו למשל מתוקים, לחמים לבנים ופסטות, גופנו מעלה את רמות הסוכר בדם במהירות. כאשר הסוכר בדם עולה באופן מהיר, הגוף מפריש אינסולין בכדי להחזיר את הסוכר לרמות הנורמליות. אך כאשר אנו מתפרצים אל הגוף בכמויות גדולות של פחמימות, האינסולין יכול להתמודד בקושי עם המשימה.

התוצאה? רמות סוכר בדם גבוהות לאורך זמן, אשר יכולות להוביל להתפתחות הסוכרת מסוג 2.

תפקוד השומנים בדיאטה בפעילות האינסולין

לא רק פחמימות משפיעות על רמות הסוכר בדם. שומנים, במיוחד השומנים הטראנס והשומנים הרוויים, יכולים לשפר או לפגוע בפעולת האינסולין. שומנים מסוימים יכולים להקשות על פעולת האינסולין ולהביא להתנגדות לאינסולין, בעוד שאחרים, כמו שומנים אומגה-3, יכולים לשפר את רגישות הגוף לאינסולין ולעזור לו לפעול ביעילות גבוהה יותר.

המעבר לתזונה המבוססת על מזון שלם וטבעי יכול לשפר את רמות הסוכר בדם ולהגביר את רגישות הגוף לאינסולין. כאשר אנו בוחרים במזונות שאינם מעובדים, אנו מסייעים לגוף לשמור על איזון גליקמי טוב יותר ולמנוע התפתחות של הסוכרת או לשלוט בה באופן טוב יותר.

מדיטציה, יוגה וסוכרת: המסלול הפנימי לשליטה בסוכרת

הבנה עמוקה יותר של הגוף והנפש היא חלק בלתי נפרד מהבריאות הכוללת של האדם. בעוד המזון הוא הדלק של הגוף, הפסיכה שלנו משפיעה על איך הגוף משתמש בדלק הזה. מכאן החשיבות שבהתמודדות עם לחצים ודאגות, שמגיעים מכל פינה.

מדיטציה – הרגעת הנפש לטובת הגוף

מגוון מחקרים מראים שמדיטציה יכולה להפחית לחצים, להגביר את הרגישות לאינסולין ולשפר את רמות הסוכר בדם. הרגעת הנפש והשליטה על הנשימה מגבירים את היכולת להתמודד עם מצבים של מתח ובכך מפחיתים את השחרור של הורמונים המעלים את רמות הסוכר בדם. גם מדיטציה מהווה חלק חשוב בטיפול בסוכרת ללא תרופות

יוגה – פעילות גופנית המקנה שלווה

יוגה היא לא רק גימנסטיקה. היא משלבת בין תנועות הגוף לבין התמקדות פנימית, שכמו המדיטציה, מסייעת בהורדת לחצים. המון אנשים מדווחים שאימוני יוגה הוא זמן בו הם מגלים שלווה ורוגע, דבר שיכול להיות מועיל ביותר בשליטה בסוכרת.

החיבור לגוף ולנפש

כך, השילוב בין דיאטה נכונה לבין שיטות ההרגעה כמו מדיטציה ויוגה, מצרף את האדם למציאות בה הוא מגלה את היכולת לשלוט בגוף שלו ובבריאותו. השלווה הנפשית גורמת לשלווה גופנית, ובמילים אחרות – לבריאות הגוף והנפש. לכן נוכל בהחלט לומר:טיפול בסוכרת ללא תרופות הוא בהחלט אפשרי.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button