ירידה במשקל בגיל מבוגר

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

תזונה בריאה לא מתאימה רק לצעירים: כיצד להתאים את התפריט בגיל המבוגר לתוך תוכנית ירידה במשקל

הרבה מאיתנו מרגישים שברגע שנגיע לגיל מסוים, המשקל הוא כבר עניין שנסגר. אבל האמת? אף פעם לא מאוחר לשנות ולהתחיל חיים בריאים, גם בגיל המבוגר. במאמר זה נסקור כיצד להתאים את התפריט שלך בצורה שתעזור לך להתמודד עם האתגרים הייחודיים של ירידה במשקל בגיל המבוגר.

התקלות בתהליך ירידת המשקל בגיל המבוגר

ככל שאנו הולכים ומתבגרים, המטבוליזם שלנו הולך ומאט. זה יכול להפוך את התהליך של ירידה במשקל לפרויקט מתיש ומאתגר יותר. כמו כן, ייתכן וקיימים עוד אתגרים כמו בעיות בריאות, תרופות ומגבלות פיזיות.

תזונה בריאה ככלי לשינוי

תזונה בריאה היא אחד הכלים החשובים ביותר בשמירה על המשקל. נכונות התזונה יכולה לשפר את פעילות המטבוליזם, לספק אנרגיה ולעזור בשמירה על רמות סוכר בדם תקניות.

דגשים לבחינה בתזונה בגיל המבוגר

  • פחות סוכר ומתוקים: בגיל המבוגר, יש צורך להפחית בצריכת סוכר כדי למנוע תסמין מטבולי.

  • פרוטאינים בריאים: בחירה במקורות פרוטאין בריאים כמו דגים, עוף וקטניות יכולה לעזור בשמירה על מסת שריר.

  • פירות וירקות: אלו מספקים סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים, ויכולים לעזור בתחושת שובע.

  • שמירה על הידרטציה: מים הם המשקה הטוב ביותר, וחשוב לשתות מספיק מים כל יום.

טיפולים נטורופתיים כתמיכה בתזונה

תוספי תזונה, צמחי מרפא ואפשרויות טיפול נטורופתיות אחרות יכולות לשפר ולעזור בתהליך. עם זאת, יש לבחון אותם בקפידה ולשים לב לאינטראקציה עם תרופות אחרות שאתם עשויים לקחת.

ירידה במשקל בגיל מבוגר יכולה להיות אתגר, אך לא בלתי אפשרי. על ידי התאמת התפריט ושילוב טיפולים נטורופתיים, אתם יכולים לשפר את איכות החיים ולהתקרב למטרות הבריאות שלכם.

כיצד להשיב על אתגרי הכוח הנדרשים בגיל המבוגר לירידה במשקל: כלים וטכניקות לשמירה על מוטיבציה ואנרגיה

 

אתגר הגיל – לא רק גוף, אלא גם נפש

כאשר אנו מתבגרים, אנו מוצאים את עצמנו מתמודדים לא רק עם התחושה שהגוף לא מגיב כמו פעם, אלא גם עם אתגרים נפשיים ורגשיים. האמונה ש”זה כבר לא בשבילי”, או התחושה ש”אני כבר בגיל שבו אי אפשר לשנות” יכולה להיות מונע חזק במיוחד.

הקפאת המוטיבציה במקום

  • הגדרת מטרות קטנות וממוקדות: במקום להגדיר לעצמך מטרה כמו “אוריד 20 קילוגרם”, נסה להגדיר מטרות קטנות וממוקדות כמו “אהיה עקבי בפעילות גופנית פעמיים בשבוע”.

  • חשיבה חיובית: התמקד בהישגים ולא בהפסדים. אם פספסת אימון או אכלת משהו לא בריא, התמקד במה שעשית נכון ולא במה שלא.

  • מציאת פעילויות שאתה אוהב: זה יכול להיות הליכה, ריקוד, שחייה או כל דבר אחר. כאשר אנו נהנים ממה שאנו עושים, יש לנו הרבה יותר מוטיבציה להמשיך.

אנרגיה – מקור הכוח

  • תזונה מאוזנת: כאשר אנו אוכלים בריא, גופנו מקבל את האנרגיה הנדרשת לנו לפעילות גופנית. חשוב לשלב פחמימות מתונות, פרוטאינים ושומנים בריאים בכל ארוחה.

  • שינה מספקת: איכות השינה היא מפתח לשמירה על רמות אנרגיה גבוהות. נסה לישון בין 7-9 שעות בלילה.

  • הימנעות מסטרס: הסטרס יכול להיות גורם גדול להוצאת אנרגיה. מצא דרכים להתמודד עם הסטרס, כמו תרגולי נשימה, יוגה או מדיטציה.

ירידה במשקל בגיל המבוגר היא אתגר, אך באמצעות כלים וטכניקות נכונות ניתן להתמודד עימו בהצלחה. השקפת חיים חיובית, מוטיבציה גבוהה ושמירה על אנרגיה טובה הם המפתח להצלחה.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button