טיפול טבעי בקנדידה

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

קנדידה היא סוג של פטרייה השוכנת באופן טבעי בגופנו. נמצאת בעיקר בפה, במעיים ובעור והיא מתקיימת יחד עם החיידקים המועילים שלנו המסייע לעיכול ולספיגה של חומרים מזינים. עם זאת, כאשר אוכלוסיית הקנדידה גדלה בגוף יתר על המידה, זה יכול להוביל לזיהומים בחלקי הגוף השונים כגון זיהומי עור באברי המין, בלשון, בציפורניים, בקרקפת, בכפות הרגליים ובפי הטבעת. במקרים חמורים, הפטרייה יכולה להיכנס לזרם הדם ולהשפיע על איברים שונים, וכתוצאה מכך לסיבוכים שעלולים לסכן חיים.

גורמים לקנדידה

הסיבה העיקרית לצמיחת יתר של קנדידה היא בדרך כלל מערכת חיסונית מוחלשת או הפרעה באיזון המיקרוביאלי התקין של הגוף. גורמים התורמים לחוסר איזון כזה כוללים תזונה עשירה בסוכרים ופחמימות מזוקקות, שימוש יתר באנטיביוטיקה, מערכת חיסונית מוחלשת עקב מחלות כמו סוכרת או HIV, וחוסר איזון הורמונלי כמו אלו המתרחשים במהלך ההריון. מתח וחוסר שינה, שלעתים קרובות מתעלמים מהם, גם הם תורמים בולטים לצמיחת יתר של קנדידה.

תסמינים לקנדידה

גדילת יתר של קנדידה יכולה להתבטא בתסמינים שונים הכוללים עייפות מתמשכת, הפרעות במצב הרוח, דלקות חוזרות בדרכי השתן או דלקות בנרתיק, זיהום פטרייתי בפה, זיהומים בסינוסים, זיהומים פטרייתיים בעור ובציפורניים ותשוקה חזקה לסוכר ופחמימות. במקרים חמורים יותר, כאשר קנדידה חודרת לזרם הדם (קנדידה מערכתית), הסימפטומים עלולים להיות חמורים ומסכנים חיים. אבחון של גדילת יתר של קנדידה כרוך לעתים קרובות בהערכת היסטוריה רפואית, בדיקות גופניות ובמקרים מסוימים, בדיקות מעבדה.

טיפול טבעי בקנדידה בעזרת נטורופתיה

טיפול טבעי בקנדידה בעזרת נטורופתיה שם דגש על גישה רב-גונית של שינוי תזונה, שינויים באורח החיים ותרופות טבעיות הכוללות פרוביוטיקה, תבלינים ותוספי מזון.

שינויים תזונתיים

אחד הצעדים העיקריים לטיפול טבעי בקנדידה הוא שינויים בתזונה. זה כרוך במזעור צריכת סוכרים, פחמימות מזוקקות ואלכוהול המניעים את צמיחת הקנדידה. הדגשת מזונות מלאים, במיוחד מזונות מותססים כמו יוגורט, קפיר, כרוב כבוש וקימצ’י, יכולה לעזור להחזיר איזון חיידקי בריא. צריכת ירקות בשפע, חלבונים רזים ושומנים בריאים ממלאים גם הם תפקיד מכריע.

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה עוזרת להחזיר את האיזון הבריא של פלורת המעיים, מה שהופך אותם לחלק חיוני בטיפול בקנדידה. הם מציגים חיידקים מועילים שמתחרים בקנדידה על משאבים, ובכך מונעים את צמיחת היתר שלה.

עשבי תיבול ותבלינים נגד פטריות

לעשבי תיבול ותבלינים רבים, כמו שום, אורגנו, ציפורן וכורכום, יש תכונות אנטי פטרייתיות חזקות. ניתן לשלב אותם בתזונה או לקחת אותם כתוספי מזון כדי לסייע במאבק בצמיחת יתר של קנדידה.

שתיית מים מרובה

שתיית מים מספקת היא היבט נוסף בטיפול טבעי בקנדידה שלעתים קרובות לא מוערך מספיק בשמירה על בריאות כללית טובה. לחות נכונה מסייעת לעיכול, לספיגת חומרי הזנה ולתהליכי ניקוי הרעלים בגוף.

לסיכום, צמיחת יתר של קנדידה, למרות שהיא בעיה שכיחה, יכולה להוביל למגוון של בעיות בריאותיות. עם זאת, ניתן לנהל ולטפל ביעילות באמצעות טיפול טבעי הכולל שינויי תזונה ואורח חיים, חומרים אנטי פטרייתיים טבעיים ופרוביוטיקה, המדגישים את החשיבות והיעילות של הנטורופתיה בשמירה על בריאות ואיכות חיים. לפרטים ומידע נוסף על הטיפול הטבעי בקנדידה שאני מציעה בקליניקה שלי, מלאו פרטים בטופס צור הקשר ואני אחזור אליכם בהקדם.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button