טיפול טבעי בדלקת בשתן

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

דלקות בדרכי השתן (UTI) הן מצב רפואי שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם מדי שנה.

דלקת בדרכי השתן היא מצב רפואי הנגרם על ידי נוכחות של חיידקים, בעיקר בקטריות, בחלקים שונים של מערכת השתן, הכוללת את הכליות, שלפוחית השתן, ומערכות השופכה. למרות שמערכת השתן נועדה להרחיק פולשים מיקרוסקופיים כאלה, מערכות ההגנה של המערכת יכולות לפעמים להיכשל, מה שמוביל לזיהום. בעוד דלקת בשתן יכולות להופיע בכל חלק של מערכת השתן, הם מתפתחים לרוב בדרכי השתן התחתונות, המקיפות את שלפוחית השתן והשופכה.

מהן הגורמים לדלקות בדרכי השתן?

הגורם השכיח ביותר לדלקת בדרכי השתן הוא החיידק אי קולי ( Escherichia coli ), הנמצא בדרך כלל במערכת העיכול. חיידקים או פטריות אחרים יכולים גם הם לגרום לדלקת בדרכי השתן, אך אלה שכיחים פחות. דלקות אלו שכיות יותר בקרב נשים בשל האנטומיה שלהן – במיוחד המרחק הקצר בין פי הטבעת ופתח השופכה לשלפוחית השתן – מה שמקל על חיידקים להגיע לשלפוחית השתן.

מהם התסמינים של דלקות בדרכי השתן?

תסמינים של דלקות בדרכי השתן משתנים בהתאם לאיזה חלק של דרכי השתן נגוע. התסמינים כוללים תחושת צריבה בזמן מתן שתן, תדירות ודחיפות מוגברת של מתן שתן, שתן עכור, בעל ריח חזק וכאבי בטן תחתונה. אם הזיהום מגיע לכליות, התסמינים עשויים לכלול גם כאבי גב עליון וצד, חום גבוה, רעד וצמרמורות, בחילות והקאות. זה חיוני לפנות לטיפול רפואי כאשר מופיעים תסמינים אלה כדי למנוע סיבוכים.

טיפול טבעי בדלקת בשתן בעזרת נטורופתיה

נטורופתיה, גישה הוליסטית לבריאות, מציעה מספר דרכים לטיפול טבעי בדלקת בשתן. היא מתמקדת בעיקר בתמיכה בתהליכי הריפוי העצמי של הגוף באמצעות שינויים באורח החיים וטיפולים טבעיים.

ראשית, שתיית מים היא חיונית. שתיית מים בשפע מסייעת בדילול השתן ומבטיחה הטלת שתן תכופה, אשר שוטפת חיידקים ממערכת השתן. הצריכה המומלצת היא שש עד שמונה כוסות מים ליום.

שתיית מיץ חמוציות ידועות בתפקידן במניעת דלקת בשתן בשל נוכחות של מרכיב פעיל, פרואנטוציאנידינים מסוג A, המעכב את היצמדות החיידקים לדפנות דרכי השתן. לכן, צריכת מיץ חמוציות או נטילת תוספי חמוציות יכולים להועיל.

ויטמין C הוא גם שחקן חשוב בטיפול בדלקות אלו. ויטמין C מחמצן את השתן, ובכך מעכב את הצמיחה של חיידקים. צריכה קבועה של פירות עשירים בויטמין C, כמו תפוזים, אשכוליות ותותים, או תוספי ויטמין C, יכולה לסייע במאבק בדלקת בדרכי השתן.

פרוביוטיקה ממלאת תפקיד מרכזי במניעה ובטיפול של דלקות אלו על ידי עיכוב צמיחת חיידקים מזיקים בדרכי השתן. ניתן להשיג אותם ממזונות כמו יוגורט, קפיר ומזונות מותססים או מתוספי מזון איכותיים.

תרגול היגיינה והרגלי שתן טובים, כגון מתן שתן בעת הצורך וריקון מלא של שלפוחית השתן בצורה מלאה, יכול לסייע במניעת חיידקים מלהיכנס למערכת השופכה ולגרום לדלקת.

לסיכום, דלקות בדרכי השתן הם זיהומים נפוצים, הנגרמים בעיקר על ידי חיידקים, עם מספר תסמינים מוכרים. נטורופתיה מספקת טיפול טבעי בדלקת בשתן, החל מטיפים לצריכה של ויטמינים מועילים ושינויים תזונתיים ועד לשיטות היגיינה טובות. למידע נוסף על מגוון הטיפולים הנטורופתיים שאני מציעה בקליניקה וטיפול טבעי בדלקת בשתן, מלאו פרטים בטופס צור הקשר ואני אחזור אליכם בהקדם.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button