עודף משקל והשמנת יתר אצל ילדים

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

התפשטות התופעה: עודף משקל בקרב ילדים

בשנים האחרונות, הסטטיסטיקות המעידות על עליית המגמה של עודף משקל בקרב ילדים הולכות ומדאיגות יותר. אך מהן הסיבות לכך?

הסטטיסטיקה המדאיגה

מחקרים אחרונים מראים שכ-25% מהילדים בישראל סובלים מעודף משקל או שמנת יתר. זוהי עלייה דרמטית בהשוואה לשנות ה-80, כאשר השיעור היה פחות מ-10%.

הגורמים לעודף משקל אצל ילדים

  • התזונה: להגברת הצריכה של מזון מעובד, גבוה בסוכרים ובשומנים, יש חלק גדול בהתפשטות התופעה. הילדים אינם מקבלים את התזונה המלאה שהם זקוקים לה, ומשקל הגוף שלהם עולה.

  • הפער החברתי: השפעת הפער החברתי עמוקה. באזורים בהם ההכנסה הממוצעת נמוכה, נגישות הילדים למזון בריא פחותה, ולעיתים המזון הזול והזמין הוא המזיק.

  • חוסר הפעילות: הטכנולוגיה המתקדמת ממלאת את זמן הפנאי של הילדים. במקום לשחק בחוץ, הם מבלים שעות מול המסך, דבר שמפחית את הפעילות הגופנית שלהם.

ההשפעות הבריאותיות והנפשיות

עודף המשקל אינו פוגע רק בבריאות הגופנית של הילד. הוא יכול להוביל לבעיות בריאות כמו סוכרת, לחץ דם ובעיות בלב. בנוסף, הוא יכול לפגוע בביטחון העצמי של הילד, לגרום לו להרגיש שונה או להתמודד עם הטרדה.
כדי לשנות את המגמה הזו, יש לפעול ברמה החברתית, התרבותית והאישית. השקפת עולם נטורופתית יכולה להביא לשינוי בשיטות הטיפול ובתהליכי החשיבה אודות התזונה והפעילות הגופנית של הילד.

במאמרים הבאים בסדרה זו, אדון בטיפולים נטורופתיים שיכולים לעזור למנוע את התפשטות התופעה ולשפר את איכות החיים של ילדים עם עודף משקל.

 

גישות טיפוליות ומניעתיות להתמודדות עם עודף משקל בקרב ילדים

התמודדות עם עודף משקל אצל ילדים איננה משימה פשוטה ודורשת התמודדות ברמות שונות: תזונה, פעילות גופנית ורגש.

התמודדות תזונתית:
החלטות תזונה נכונות הן הבסיס להשגת משקל גוף בריא. יש להעדיף את המזון הטבעי והשלם על פני המזון המעובד, להגביל את הצריכה של מזונות גבוהים בסוכרים ובשומנים ולהקנות לילד ידע אשר יעזור לו בבחירותיו התזונתיות.

גישה גופנית:
ההמלצה היא לשלב בשגרת היום יום של הילד פעילות גופנית. זה יכול להיות באמצעות השתתפות בקבוצות ספורט, פעילויות בחוץ או אפילו פעילויות פשוטות כמו הליכה או ריקוד. יש להקדיש לכך לפחות 30 דקות ביום.

ההתמודדות הרגשית:
עודף המשקל יכול לגרום לבעיות בביטחון העצמי של הילד, ולכן חשוב לטפל גם ברמה הרגשית. ההמלצה היא לשלב בשגרה של הילד טיפולים כמו ייעוץ פסיכולוגי, יוגה או אפילו מפגשים עם קבוצות תמיכה לילדים במצבו.

פרקטיקות והמלצות להורים ולמחנכים:

  • עקוב אחר המשקל: ביקורים תדירים אצל הדיאטנאי או הרופא.

  • יצירת מקום בטוח: חשוב לדבר עם הילד, להקשיב לו ולהבין את הצרכים שלו.

  • הפעלת דיסציפלינה בריאה: הגבלת הזמן שהילד מבלה מול מסכים והעדפת פעילויות בחוץ.

  • חינוך לתזונה בריאה: יש לבדוק את המזון שהילד אוכל ולהדריך אותו לבחירות נכונות.

  • שיתוף פעולה: חשוב שהמחנך וההורים יעבדו בשותפות על מנת להביא לשינוי אמיתי בחיי הילד.

התמודדות עם עודף המשקל אצל ילדים היא תהליך ארוך ודורש השקעה ומעורבות. עם ההכוונה הנכונה, תמיכה מצד המשפחה, בית הספר ואנשי המקצוע, ניתן להביא לשינוי אמיתי בחיי הילד.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button