נערות בגיל ההתבגרות טיפול בדיכאון

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

דיכאון הוא הפרעה נפשית המשפיעה על כ-350 מיליון אנשים בכל הגילאים, כאשר כ-7% מהמקרים הללו הם מתבגרים.

נערות בגיל ההתבגרות וטיפול בדיכאון

בנות מתבגרות נמצאות בסיכון גבוה יותר לדיכאון מאשר בנים. דיכאון בקרב נערות מתבגרות הוא נושא עולמי. הגורמים העיקריים לדיכאון בגיל ההתבגרות הם גורמים משפחתיים, חברתיים ותרבותיים.

בנות מתבגרות יכולות להיות מדוכאות מסיבות רבות. יכול להיות שינוי פתאומי בחייהם, כגון פרידה מהחבר או מוות של אדם אהוב, או שזה יכול להיות אירוע שנשאר איתם חודשים ארוכים, כמו בריונות בבית הספר. שנות העשרה הן גם הזמן שבו מתבגרים מתבגרים פיזית ורגשית, וכל כך הרבה מתבגרים ומתבגרות מרגישים לא מוכנים למעבר הזה.

טיפול טבעי בגיל ההתבגרות נערות

טיפול תרופתי אחד שהוכח הוא שימוש בתרופות נוגדות דיכאון בילדים עם דיכאון קל עד בינוני, המכונה מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיביים או SSRI. עם זאת, ישנם גם טיפולים טבעיים כמו פסיכותרפיה, ייעוץ וטיפול התנהגותי.

הטיפול מתחיל בדרך כלל בפסיכותרפיה ובטיפול תרופתי, אך טיפולים אחרים הכוללים פעילות גופנית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי וטיפול בין-אישי הראו גם הם יעילים מאוד בהקלת התסמינים.

הקלה אצל נערות בגיל ההתבגרות וטיפול בדיכאון באופן טבעי ניתן להשיג על ידי שילוב של פעילות גופנית עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי לבני נוער החווים מצוקה רגשית מסיבות שונות כגון טראומה, בריונות בבית הספר או התעללות פיזית מצד הורים או בני זוג.

נערות בגיל ההתבגרות וטיפול טבעי

תחילת ההתבגרות הנשית עלולה להיות תקופה קשה עבור נשים צעירות רבות מכיוון שלעתים קרובות היא עולה בקנה אחד עם רמות מתח מוגברות ורגשות מוגברים.

מחקר שנערך לאחרונה מצא שנערות מתבגרות שמתחייבות לטיפולים טבעיים כמו דיקור, מיינדפולנס ויוגה נוטות להשתפר יותר מאלה שהולכות בדרך המסורתית.

מחקרים אחרונים מצאו כי נערות מתבגרות שמתחייבות לטיפולים טבעיים כמו דיקור, מיינדפולנס ויוגה נוטות להשתפר יותר מאלה שהולכות בדרך המסורתית. המחקר גם בוחן מגוון התערבויות אחרות שפועלות היטב לטיפול בדיכאון של מתבגרים בנשים צעירות.

השיטה הייחודית של רחלי ליברזון לטיפול טבעי בגיל ההתבגרות לנערות,

נערות בגיל ההתבגרות וטיפול בדיכאון בתקופה זו של ימינו לא מטפל בשורש הבעיה. לכן, אני מטפלת בנערות בגיל ההתבגרות בטיפול טבעי שיכול לכלול מגוון טיפולים כמו טיפול נטורופתי מקיף, טיפול רגשי טבעי, רייקי והילינג וטיפול בפרחי באך.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על נערות בגיל ההתבגרות וטיפול בדיכאון?

אשמח שנדבר, צרו איתי קשר.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button