טיפולים טבעיים בהליקובקטר פילורי

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

הליקובקטר פילורי הוא חיידק המתיישב ברירית הקיבה ויכול לגרום לדלקת כרונית, כיבים או סרטן הקיבה. האורגניזם המיקרוסקופי הזה, מותאם באופן ייחודי לשרוד בסביבה הקשה והחומצית של הקיבה. למרבה הפלא, על פי ההערכות, היא מיישבת את רירית הקיבה של למעלה ממחצית אוכלוסיית העולם, לעתים קרובות מבלי לגרום לתסמינים בולטים.

הליקובקטר פילורי מדבק בדרך כלל באמצעות אכילת מזון, שתיית מים לא נקיים או משימוש בכלים מזוהמים, לעתים קרובות באזורים עם תברואה גרועה. העברתו יכולה להתרחש גם באמצעות מגע ישיר עם רוק, הקאות או חומר צואתי. עם זאת, לא כל מי שנחשף לחיידק יחלה. גורמים מסוימים כגון גנטיקה, תגובה חיסונית ותנאים סביבתיים יכולים להשפיע על הרגישות של אדם לזיהום.

התסמינים של זיהום בהליקובקטר פילורי

התסמינים של זיהום בהליקובקטר פילורי משתנים, ואינם סימפטומטיים אצל אנשים רבים. עבור אלה שכן חווים תסמינים, התסמינים עשויים לכלול דיספפסיה(אי נוחות בבטן), נפיחות, גיהוקים תכופים, בחילות, כיבים פפטיים (אולקוס) וסרטן קיבה. ראוי לציין כי תסמינים אלו שכיחים גם במצבים רפואיים שונים אחרים, מה שהופך את האבחנה למאתגרת ללא בדיקות ספציפיות.

נטורופתיה וטיפולים טבעיים בהליקובקטר פילורי

אף על פי שהרפואה הקונבנציונלית רושמת לעתים קרובות אנטיביוטיקה לטיפול בהליקובקטר פילורי, המגמה העולה של עמידות לאנטיביוטיקה העבירה את המיקוד לטיפול טבעי בהליקובקטר. הנטורופתיה, עם דגש על סיוע ליכולת הריפוי הטבועה בגוף באמצעים טבעיים, מציעה מספר אפשרויות מבטיחות.

פרוביוטיקה היא בסיסית בטיפול טבעי בהליקובקטר, משפרת את בריאות המעיים ומתמודדת עם חיידקים מזיקים. זנים מסוימים של חיידקים, כגון לקטובצילוס וביפידובקטריום, הוכחו במחקרים כמסייעים בדיכוי הליקובקטר פילורי, במיוחד כאשר משתמשים בהם לצד טיפולים סטנדרטיים. ניתן לצרוך מזונות עשירים בפרוביוטיקה כמו יוגורט, קפיר וירקות מותססים, או תוספי מזון, כדי להחדיר את החיידקים המועילים הללו למערכת העיכול.

גם לתזונה יש תפקיד קריטי בטיפול טבעי בהליקובקטר. מזונות עשירים בנוגדי חמצון כגון פירות יער, פירות הדר ואגוזים יכולים לסייע בהגנה על רקמות הקיבה מפני הלחץ החמצוני הנגרם על ידי הליקובקטר פילורי. תבלינים כמו כורכום וקינמון מפגינים תכונות אנטיבקטריאליות נגד הליקובקטר פילורי, בעוד שלדבש ושום יש יכולות אנטי-מיקרוביאליות טבעיות שיכולות לסייע בשליטה על צמיחת חיידקים.

גם תה ירוק ונבטי ברוקולי הוכיחו פוטנציאל כמועילים בטיפולים טבעיים בהליקובקטר פילורי. שניהם מכילים תרכובות (קטצ’ינים וסולפוראפן, בהתאמה) שהוכחו כמעכבות גדילת חיידקים ומשפרות תסמינים של הליקובקטר פילורי כאשר הם נצרכים באופן קבוע.

לבסוף, שינויים באורח החיים כגון הפחתת מתח באמצעות מיינדפולנס, יוגה או טכניקות הרפיה אחרות יכולים לשפר את הבריאות הכללית ולתמוך בהחלמה. שתיית מים מרובה, פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת הם כולם בעלי ערך עבור מערכת חיסון בריאה המסוגלת להתמודד עם זיהומים.

לסיכום, הנטורופתיה מציעה שפע של טיפולים טבעיים בהליקובקטר פילורי, המשלבים תזונה, אורח חיים ותרופות טבעיות. עם זאת, חשוב לציין כי בעוד שאסטרטגיות אלו עשויות להשלים טיפולים קונבנציונליים, הן אינן אמורות להחליף פיקוח רפואי, במיוחד במקרים חמורים. למידע נוסף על מגוון הטיפולים הנטורופתיים שאני מציעה בקליניקה ועל הטיפולים הטבעיים בהליקובקטר פילורי, מלאו פרטים בטופס צור הקשר ואני אחזור אליכם בהקדם.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button