הדרכת הורים לילדים חרדתיים

לעבוד עם הגוף והטבע

תוכן עניינים

הילדים שלכם סובל מחרדות? רוצים ייעוץ מקצועי?

חרדה היא מצב שכיח בקרב ילדים בגילאים שונים, והיא תגובת פחד מתמשכת לגירויים שונים. ישנם סוגים שונים של חרדה, כמו חרדת פרידה או חרדה חברתית. כאשר לילד יש חרדה ממשהו מסוים, כל המשפחה מושפעת וצריכה להסתגל לפחדים של הילד ולספק לו פתרונות. הורים בדרך כלל רוצים להגן על ילדם מפני מצוקה, אך הגנה זו עלולה להחמיר את הבעיה בכך שהיא לא מאפשרת לילד ללמוד איך להתמודד באופן עצמאי. החזרת הגבול בין הורה לילד חשובה כדי לעזור לילד להתגבר על החרדה ולהפוך להורה תומך. הדרכת הורים לילדים חרדתיים מספקת כלים מקצועיים עבור ההורים בדרך להתמודד טוב יותר עם החרדות של הילד, כאשר המטרה היא להפחית אותן בהדרגה ולהביא לכך שהילד מתמודד איתן לבד.

טיפול עם נטורופתיה לילדים תזונה

הצעד הראשון של הורים בטיפול בחרדה של ילדים הוא לקבוע אם מדובר בחרדה אמיתית, פחד פוטנציאלי שגורם לחרדה או פחד נורמלי לגיל הילד. הקריטריונים להבחנה בין פחד וחרדה כוללים את עוצמת הפחד והתאמתו לגיל. החרדה יכולה להיות אינטנסיבית ומוכללת יותר בהשוואה לפחד, עם התמקדות בפאניקה והימנעות מדברים. כיום ישנם טיפולי נטורופתיה לילדים תזונה מאוזנת על מנת לשמור על הילד רגוע יותר במהלך היום, במטרה לאפשר לו להתמודד טוב יותר עם מצבי החרדה. הטיפול הוא מותאם אישית לילד ונעשה במקביל להדרכה של ההורים.

ניהול סטרס באמצעות אימוץ הרגלים

ניהול סטרס מתבצע על ידי ההתנהגות של ההורה מול הילד, הן בשיחה איתו והן בתגובה הפיזית שלו לפחדים וחרדות של הילד. התנהגות הורית יכולה לסייע או לפגוע ביכולתו של הילד להתמודד עם חרדה, שיכולה להיות גם על בסיס גנטי בחלק מהמקרים. הורים מאמינים לרוב שהם עוזרים לילדם על ידי הקלה בתסמיני חרדה, אך הדבר יכול למעשה לחזק התנהגויות הימנעות ולשדר את המסר שיש ממה לחשוש ובדרך זו להעצים את החרדה של הילד. התנהלות זו עלולה להוביל להגנה מוגזמת כמו ליווי הילד בטיולים או מתן היעדרויות ממושכות מבית הספר והימנעות מחוויות שעלולות לגרום לו לחרדה.

קליניקה להדרכת הורים לילדים חרדתיים

לתיאום פגישה ראשונית בקליניקה להדרכת הורים לילדים חרדתיים, צרו קשר עם הקליניקה של רחל ליברזון המטפלת במאות ילדים בכל שנה באמצעות הדרכה והכוונה של ההורים במטרה להפחית את תסמיני החרדה אצל הילדים.

טיפולים נוספים שאני מציעה לכם:

טיפול נטורופתי

שיטת טיפול המאמינה ביכולת של האדם לרפא את עצמו בדרכים טבעיות!

השיטה רואה בגוף האדם מכלול הכולל את מצבו הפיזי, נפשי ורוחני יחד עם שגרת אורח החיים ומעניקה טיפול הוליסטי בדרכים טבעיות ובנגיעה בכל הרבדים.

טיפול רגשי

בשילוב צמחי מרפא ופרחי באך

מחקרים רבים מהשנים האחרונות, מראים קשר ישיר בין גוף, נפש ורגש - ההשפעה שיש לנפש ולרגש על מערכת העצבים, מערכת החיסון ובריאות הגוף בכלל. לכן עלתה למודעות חשיבות שילוב טיפול רגשי כחלק מטיפול בגוף.

טיפול רייקי / הילינג

ריפוי אנרגטי

הילינג הוא שם כללי לשיטות ריפוי מסורתיות המבוססות על איזון זרימת האנרגיה בגוף וסנכרון בין שלושת הרבדים גוף, נפש ונשמה. טכניקה זו מגשרת בין הרבדים הפיזיים, רגשיים ורוחניים של המטופל.

ייעוץ והכוונה

באמצעות נומרולוגיה וקלפים

נומרולוגיה הקרויה גם “תורת המספרים” התפתחה ע”י אחד מחוקרי המתמטיקה והפילוסופים הגדולים - פיתגורס שמו. לפי דרך זו למספרים המלווים את חיינו יש תדרים ואנרגיות בעלות השפעה על התכונות האישיות, והצירופים שלהם מעידים, מצביעים ומשפיעים על מצבו וגורלו של האדם.

סדנאות לאורח חיים בריא

סדנאות חוויתיות ומקצועיות

סדנא מקצועית ומעצימה, לאורח חיים בריא ומותאמת למשרדי החברה שלכם. הסדנאות בנויות בהתאמה מושלמת לדרישות שלכם וכוללת טיפים לניהול תזונה מאוזנת וכלים לבניית תפריט תזונתי בריא ומותאם אישית.

Call Now Button